Ile wynosi rozpiętość skrzydeł kondora wielkiego

Kondory wielkie należą do rodziny Kondorowatych oraz rzędu szponiastych. Jednakże w tym zakresie pojawiają się rożnego rodzaju rozbieżności, gdyż niektórzy naukowcy kwalifikują określone stworzenia do rzędu sokołowatych, jastrzębiowatych, a czasami również do bocianowatych. Chociaż ta kwestia jest mniej istotna. Pozostawmy ją więc w tym punkcie, a zainteresujmy się kondorami. Są to ptaki, które w zasadzie są padlinożercami. Istnieją jednak pewne gatunki, które potrafią dobić chore oraz zranione zwierzęta. Jednakże zdecydowana większość tych stworzeń uzyskuje satysfakcję ze spożycia padliny lub jaj innych ptaków.

     Gdzie zamieszkują kondory? Występują one w różnorodnych środowiskach. Kondory można znaleźć zarówno w najwyższych partiach gór, lasach deszczowych, a ponadto na terenach równikowych. Ptaki zamieszkują Amerykę Południową oraz Północną, a mianowicie obszary od Kanady przez Stany Zjednoczone po obszary Patagonii.

     Kondory są to ogromne ptaki. Zajmują zaszczytne miejsce wśród takich olbrzymów jak Albatros wędrowny, pelikan. Pewne gatunki kondorów charakteryzują się największą rozpiętością skrzydeł. Wymienić tutaj można kondora wielkiego oraz kondora kalifornijskiego. Ile wynosi rozpiętość skrzydeł kondora wielkiego i kondora kalifornijskiego? Kondor wielki osiąga rozpiętość skrzydeł do 3,2 m. Kondor kalifornijski natomiast nawet do 3,4 m. Nie tylko rozpiętość skrzydeł tych ptaków potrafi robić wrażenie. Waga oraz wymiary są tutaj także znaczące. Określone ptaki osiągają długość do 1,4 m, a waga dochodzi nawet do granicy 15 kg. Na podkreślenie zasługuje także fakt, ze niektóre gatunki tych stworzeń charakteryzują się długowiecznością. Przykładem tutaj może być kondor olbrzymi, który ma możliwość przeżycia sędziwego wieku 100 lat.

     Podajmy kilka cech charakterystycznych jednego z najbardziej popularnych gatunków kondorów, a mianowicie kondora wielkiego. Gatunek ten określany jest także jako kondor olbrzymi. Długość tego stworzenia kształtują się na poziomie od 100 do 130 cm. Ile wynosi rozpiętość skrzydeł kondora wielkiego? Jest to granica pomiędzy 27 m do 3,2 m. Waga samic wynosi od 11 do 15 kg, samców natomiast od 8 do 11 kg. Ile wynosi średnia długość życia? Kondor wielki żyje około 40 lat, jednakże w niewoli potrafi dożyć nawet 100 lat. Prędkość lotu tego gatunku wynosi około 90 km/h. Występują na wysokości od 3000 m do 5000 m. Naturalne środowisko to wschodnie wybrzeże Ameryki Południowej, a dokładniej teren od Wenezueli na północy aż do Przylądka Horn na południu.